Берое постигна нова убедителна победа с 4:1 при гостуването на Локомотив Мездра в мача реванш за Купата на България и с общ резултат 8:1 продължава напред в турнира.

Мачът се игра при много тежки условия, като теренът бе изцяло заснежен.

Иван Редовски стреля опасно с глава в 3-та минута, но изпрати топката над напречната греда.

В 10-та минута Давид Каядо направи добър пробив, като преодоля двама футболисти на Локомотив, след което стреля от малък ъгъл, но Левашки бе заел добра позиция и изби топката в корнер.

СНИМКИ: Берое вкара нови 4 на Локо Мз и се класира за четвъртфиналите

източник: beroe1916.com

Берое поведе с 1:0 в 10-та минута, когато Веселин Пенев центрира в наказателното поле на Локомотив, а Георги Андонов стреля с глава, но Левашки успя да избие, след което при добавката Райнов прати топката във вратата на домакините.

Петър Златков стреля с глава в 21-та минута, но покрай вратата на Теодор Скорчев. В 26-та минута Иван Мишев стреля от границата на наказателното поле на Берое, но топката мина в страни от десния стълб на вратата на Скорчев. Шест минути по-късно Иван Редовски стреля с глава, но Скорчев спаси.

Давид Каядо направи много добър пробив в 40-та минута, когато се справя с почти цялата защита на домакините и стреля, но Левашки демонстрира добър рефлекс и спаси.

Иван Редовски стреля опасно от границата на наказателното поле на Берое в 44-та минута, но топката мина над напречната греда на вратата на Скорчев.

На полувремето капитанът на Берое Владимир Зафиров бе заменен принудително от Георги Динков.

Берое удвои своята преднина в 49-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Локомотив, топката стигна до Георги Андонов, който подаде към Тодор Христов, а той с премерен удар я прати във вратата на Левашки.

Локомотив Мездра отбеляза почетен гол в 51-та минута, когато Миков центрира от фаул в наказателното поле на Берое, след което Каменов засече топката и я прати във вратата на Скорчев.

В 79-та минута Иван Горанов стреля от малък ъгъл и топката срещна гредата.

Берое вкара трети гол в 81-та минута, когато Мартин Райнов с премерен удар прати топката във вратата на Левашки.

Берое получи правото да изпълни дузпа в 87-та минута, когато Каядо бе фаулиран в наказателното поле на Локомотив и Вихрен Манев посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Елио Мартинс.

По този начин Берое се класира за четвъртфиналите на турнира.

Локомотив Мездра: 12. Юлиян Левашки, 4. Цветко Иванов, 5. Петър Василев (к) (17. Александър Кирилов - 38'), 16. Явор Янков, 13. Камен Каменов, 22. Александър Миков, 7. Цветан Цветанов (20. Рафаилов - 61'), 10. Борислав Боянов (14. Йорданов - 83'), 9. Иван Редовски, 8. Иван Мишев, 11. Петър Златков.

Берое: 33. Теодор Скорчев, 77. Педро Еуженио, 21. Елиаш Алвеш да Силва, 3. Владимир Зафиров (к) (15. Георги Динов - 46'), 28. Веселин Пенев, 8. Алберто Лоузейро, 16. Стефан Велев, 88. Давид Каядо, 19. Мартин Райнов, 23. Тодор Христов (9. Иван Горанов - 75'), 7. Георги Андонов (29. Елио Мартинс - 50').