Първа победа през новия сезон в Северозападната Трета лига постигнаха футболистите на ОФК Локомотив Мездра. В среща от третия кръг на шампионата момчетата на треньора Николай Нинов се наложиха на собствен терен над ОФК Академик Свищов с 2:1. Домакините стигнаха до пълен обрат в мача, след като губеха в резултата. С по един гол и по една асистенция за успеха на "железничарите" се отличиха Петър Димитров и Лионел Матадос.

"Студентите" поведоха в 3-ата минута, когато Преслав Антонов засече с глава прецизно центриране от корнер на Мартин Колев за 0:1. Пет минути по-късно при почти идентична ситуация Лионел Матадос изпълни ъглов удар отляво и опитаният Петър Димитров, също с глава, възстанови равенството - 1:1.

До почивката локомотивци създадоха няколко чисти голови положения. Малшанс пред гола обаче имаха завърналият се в състава от чужбина непосредствено преди мача Валдемар Стоянов - на два пъти, след извеждащи подавания на Давид Стоянов и на капитана Браиан Стоянов, и Пепи Димитров след пас на Матадос. В 21-ата минута попадение на Валди Стоянов беше отменено поради засада.

Гостите отправиха само един опасен удар - чрез капитана си Иван Ганев, който стреля с глава на сантиметри от левия страничен стълб след изпълнение на корнер.

Четири минути след антракта Петър Димитров се пребори за една спорна топка пред наказателното поле и изведе в пеналта Лионел Матадос, който хладнокръвно се разписа за 2:1.

До края на мача се запомниха един атрактивен удар на Радослав Батов от "небесносините", преминал покрай вратата на Кристиян Дяков, и един пропуск на Матадос, който не успя да засече от непосредствена близост перфектно центриране от фланга на Браиан Стоянов.

Домакините доиграха мача с 10 души, след като в 79-ата минута опорният халф Гроздан Илиев получи втори жълт, респективно червен картон, за  опасна игра срещу противников състезател.

Съставът на ОФК Локомотив (Мездра): Кристиян Дяков, Мартин Димитров (87-Николай Генов), Генади Петров, Давид Стоянов, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Петър Димитров (78-Владимир Найденов), Валдемар Стоянов (78-Методи Янков), Браиан Стоянов (кап.), Лионел Матадос (90-Антонио Абаджиев).

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Академия Ботев (Враца) - Партизан (Червен бряг) 4:1, Янтра (Полски Тръмбеш) - Първа атомна (Козлодуй) 1:1, Севлиево - ОФК Бдин 1923 (Видин) 3:0, Пещера (Галата) - Левски 2020 (Лом) 1:1, Етър ВТ II (Велико Търново) - ОФК Спартак (Плевен) 3:2, Локомотив 1927 (Дряново) - ОФК Трявна 4:0, Дреновец (Дреновец) - ОФК Павликени 1:1 и Вихър (Славяново) - ОФК Левски 2007 (Левски) 4:0.

Начело в класирането са Академия Ботев (Враца), Вихър (Славяново), Локомотив 1927 (Дряново) и Севлиево с пълен актив от 9 точки. ОФК Локомотив е на осма позиция с 3 т. (и мач по-малко), колкото имат също седмия - Етър II (ВТ), Партизан (Червен бряг), ОФК Спартак (Плевен) и ОФК Академик (Свищов).

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на Първа атомна (Козлодуй). Регионалното дерби е следващата неделя, 30 август, от 18:00 часа в крайдунавския град.