Трета поредна победа в първенството на Северозападната Трета лига постигнаха футболистите на ОФК Локомотив Мездра. В среща от 11-ия кръг на шампионата те се наложиха като домакини над един от лидерите във временното класиране - Вихър Славяново с 3:1. Благодарение на този успех ма собствен терен момчетата на треньора Николай Нинов се изкачиха две места по-нагоре в таблицата и вече заемат 10-а позиция.

Локомотивци поведоха в резултата още в 6-ата минута на мача, когато капитанът Браиан Стоянов се възползва от грешка в отбраната на гостите след извеждащ пас отдясно на Лионел Матадос и хладнокръвно се разписа за 1:0.

Последваха две опасности пред вратата на "железничарите", при които стражът Кристиян Дяков отрази с вещина удари от непосредствена близост на Йоан Петков и на централния нападател на "белите" Иван Иванов.

Пет минути преди почивката плеймейкърът на "червено-черните" Светослав Валериев тресна истинска „бомба“ от около 30-на метра, но младият вратар на гостите Теодор Тодоров внимаваше и изби атрактивно. В самото начало на второто полувреме Дяков отново бе на висота, парирайки с крак коварен удар на централния защитник на Славяново Светослав Кръстев.

В 70-ата минута Кръстев засече с глава центриране от статично положение на Йоан Петков и върна вихърци в мача - 1:1.

Минута по-късно обаче току-що влезлият в игра Валдемар Стоянов завърши с гол скоростна атака на домакините, започната през центъра от неговия по-голям брат Браиан и преминала по фланга през Матадос за 2:1.

В 77-ата минута капитанът на гостите Костадин Генков отправи опасен диагонален удар, преминал на сантиметри от напречната града, а в 88-ата минута Лео Матадос излезе сам срещу вратаря, но голкиперът успя да парира изстрела му с крак.

Така се стигна до първата минута на добавеното време, когато Матадос се пребори своя персонален пазач и технично копна топката зад гърба излезлия да го пресрещне страж на съперника за крайното 3:1 - негово шесто попадение през сезона.

ОФК Локомотив Мездра игра в състав: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Николай Ковачев (90+2-Владимир Найденов), Светослав Валериев, Давид Стоянов, Лионел Матадос (90+2-Методи Янков), Браиан Стоянов (кап.), Милен Василев (66-Валдемар Стоянов).

Резултати в останалите срещи от кръга: Ботев II (Враца) - Севлиево (Севлиево) 0:0, ОФК Академик (Свищов) - Първа атомна (Козлодуй) 0:2, Левски 2020 (Лом) - ОФК Левски 2007 (Левски) 2:0, Янтра (Полски Тръмбеш) - ОФК Бдин 1923 (Видин) 7:2, Дреновец (Дреновец) - Етър ВТ II (Велико Търново) 3:0, Партизан (Червен бряг) - ОФК Спартак (Плевен) 0:1, Пещера (Галата) - Локомотив 1927 (Дряново) 4:1 ОФК Павликени – ОФК Трявна 3:1.

Начело в подреждането продължава да е Севлиево с 26 точки. Следват: Вихър (Славяново), ОФК Спартак (Плевен), Левски 2020 (Лом) и Ботев II (Враца) с по 24 т. Локо (Мездра) е на 10-о място с 14 точки и голова разлика 13:10.

В следващия кръг "железничарите" гостуват на осмия - Янтра (Полски Тръмбеш). Двубоят е на 25 октомври, неделя, от 14:30 часа.