Берое постигна убедителна победа с 4:0 срещу Локомотив Мездра в първия мач от осминафиналите на Купата на България. Мачът се игра на градския стадион в Стара Загора пред около 300 зрители. С класическата победа старозагорци са на крачка от класиране за четвъртфиналите на турнира.

Берое игра много силно през първото полувреме, като домакините тотално надиграха своя съперник.

Първата опасна ситуация пред вратата на Локомотив Мездра бе в 9-та минута, когато Тодор Христов стреля от границата на наказателното поле, но Юлиан Левашки успя да избие топката в корнер.

Четири минути по-късно Георги Динков подаде към Елио Мартинс, който от малък ъгъл стреля, но слабо и Юлиан Левашки спаси.

СНИМКИ: Берое с убедителна победа гледа към 1/4-финалите за Купата на България

източник: beroe1916.com

Здравко Илиев центрира в наказателното поле на Локомотив в 14-та минута, а Левашки остана под топката, която стигна до Каядо, който от чиста ситуация стреля много слабо в аут.

Берое поведе с 1:0 в 29-та минута, когато Елио Мартинс подаде хубав пас към Давид Каядо зад отбраната на Локомотив и той с хубав удар прати топката в левия ъгъл на Левашки.

Единствената опасност пред вратата на Берое през първото полувреме бе в 35-та минута, когато Мишев бе оставен непокрит и стреля от около 14 метра, но неточно в страни от десния стълб на вратата на Скорчев.

Берое удвои своята преднина в 38-та минута, когато Елио Мартинс стреля от 23 метра, а топката срещна левия стълб на вратата на Левашки и влезе в долния ъгъл.

Две минути по-късно Давид Каядо центрира от фаул, след което Владимир Зафиров стреля с глава, но Левашки успя да спаси.

През второто полувреме футболистите на Берое продължиха да играят по-добре от своя съперник и да налагат темпото на игра.

В 46-та минута Тодор Христов стреля добре, но Юлиан Левашки спаси и изби топката в корнер. Четири минути по-късно Стефан Велев отправи опасен удар, като насочи топката в долния десен ъгъл, но Левашки успя да избие в корнер.

Петър Златков стреля от около 24 метра в 58-та минута, но прати топката в страни от левия стълб на Скорчев.

Здравко Илиев центрира много хубаво в наказателното поле на Локомотив в 61-та минута, след което Ливраменто стреля от въздуха, но слабо и Левашки спаси.

Локомотив Мездра получи правото да изпълни дузпа в 64-та минута, след като Георги Динков фаулира Петър Златков в наказателното поле на Берое и съдията Владимир Вълков свири дузпа за гостите. Мишев стреля от бялата точка, но Теодор Скорчев спаси.

Берое вкара трети гол в 67-та минута, когато Антонио Ливраменто центрира в наказателното поле на Локомотив, където на втора греда Стефан Велев отблизо с глава не пропусна да прати топката във вратата на Левашки.

Иван Горанов отправи два хубави далечни удара в 71-та и 74-та, но и в двете ситуации Юлиан Левашки се намеси и спаси.

Берое отбеляза четвърти гол в 90-та минута, когато Георги Андонов получи хубав извеждащ пас зад отбраната на Локомотив, а след това преодоля Левашки и от малък ъгъл оформи крайния резултат в срещата - 4:0.

В първата минута на даденото от съдията продължение на срещата Иван Горанов подаде към Георги Андонов, който бе сам срещу Левашки, но стреля в краката му.

Така Берое постигна убедителна победа в първия мач за Купата на България срещу Локомотив Мездра.

Берое: 33. Теодор Скорчев, 2. Здравко Илиев, 21. Елиаш да Силва, 3. Владимир Зафиров (к), 15. Георги Динков, 8. Алберто Лоузейро, 16. Стефан Велев, 10. Антонио Ливраменто (19. Мартин Райнов – 76’), 23. Тодор Христов (9. Иван Горанов – 63’), 88. Давид Каядо, 29. Елио Мартинс (7. Георги Андонов – 57’).

Локомотив Мездра: 12. Юлиан Левашки, 4. Цветко Иванов, 5. Петър Василев (к), 16. Явор Янков, 13. Камен Каменов, 22. Александър Миков, 7. Цветан Цветанов (10. Борислав Боянов – 62’), 8. Иван Мишев, 11. Петър Златков, 9. Иван Редовски, 17. Александър Кирилов (18. Емил Манолов - 80’).