Отборът на Литекс се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България след успех с 3:0 като гост над Локомотив Мездра в 1/16-финалите на състезанието. След нулево първо полувреме ловчанлии увеличиха оборотите с три попадения – на Бьорн Йонсен в 52-ата, Тонислав Йорданов в 78-ата и Диого Виана в 83-ата минута пречупиха съпротивата на домакините.

Литекс очаквано бе по-активният отбор и още в 5-ата минута след центриране на Александър Георгиев, Десподов опита да засече топката, но не успя. В 9-ата при нова атака за Литекс Горанов намери Йонсен, който стреля с глава, но неточно.

Нелоша комбинация на Литекс през центъра завърши с удар на Хенри Рохас над гредата в 21-ата минута, а в 33-ата Хенри Рохас изведе хитро Иван Горанов зад гърба на отбраната на домакините, но левият бек на Литекс бе в засада. Две минути по-късно след лошо изчистена топка от страна на "оранжевите", тя попадна в Иван Мишев, който отправи коварен удар, но вратарят на Литекс Евгени Александров показа добри рефлекси и изби в корнер.

ВИЖТЕ КАК СЕ РАЗВИ ДВУБОЯТ

След почивката Литекс предприе още по-офанзивни действия и в 48-ата минута Иван Горанов центрира при атака за Литекс, но нито Йорданов, нито Йонсен не успяха да нанесат добър удар с глава от точката на дузпата. Три по-късно Александър Цветков изведе технично Тонислав Йорданов. Юношата се опита да прехвърли вратаря на домакините Иван Иванов, но стражът се намеси навреме.

Литекс откри резултата в 52-ата минута след уникално попадение на Бьорн Йонсен за 1:0. Йонсен заби неспасяемо топката във вратата на Локомотив Мездра с топовен удар от около 40 метра. Само две минути по-късно Бьорн Йонсен стреля диагонално, но вратарят на Локомотив Мездра Иван Иванов хладнокръвно спаси.

Португалецът Диого Виана се заърна в игра за Литекс след двумесечно отсъствие заради контузия, като в 71-ата минута замени Александър Георгиев и само 4 минути по-късно негов удар мина над напречната греда на домакините.

Литекс увеличи преднината си в 78-ата минута, когато Диого Виана подаде към Тонислав Йорданов и юношеският национал с премерен удар вкара за 2:0 в полза на Литекс. А пет минути по-късно, в 83-ата Диого Виана се възползва по най-добрия начин от пас на Тонислав Йорданов и реализира за 3:0.

В рамките на няколко секунди Литекс изпусна три чисти възможности за нов гол в 88-ата минута на двубоя. Първо Иван Горанов стреля право в лявата греда на домакините. При добавката вратарят на Локо спаси шут на Никола Колев, а впоследствие Иван Иванов отрази и удар на Горанов, а резултатът остана 3:0 за ловчанлии.

Литекс: Евгени Александров, Стойчо Атанасов, Илия Миланов, Пламен Гълъбов, Илия Горанов, Никола Колев, Александър Цветков, Хенри Рохас Делгадо, Кирил Десподов, Александър Георгиев, Бьорн Маарс Йонсен /Милчо Ангелов, Тонислав Йорданов, Диого Виана/

Локомотив Мездра: Иван Иванов, Иван Скерлев, Николай Христозов, Петър Василев, Георги Павлов, Николай Ганчев, Денил Селимински, Ивайло Цветанов, Георги Какалов, Тодор Чаворски, Иван Мишев /Кирил Георгиев, Александър Михайлов, Даниел Стефанов/

Локомотив Горна Оряховица и Дунав Русе продължават напред в турнира за Купата на България след победи съответно над Черноморец Балчик с 3:0 и Ботев Гълъбово с 4:0.