Левски разгроми Локомотив (София) с внушителното 10:0 в среща от първенството на дублиращите отбори, която се игра днес на изкуствения терен на „Герена". Пет гола отбеляза Еньо Крътовчев, три пъти се разписа Даниел Шмедин, а по едно попадение добавиха Андреас Васев и Васил Панайотов. За смазващото превъзходство на Левски говори факта, че освен десетте гола „сините" изпуснаха поне още толкова чисти голови положения.

Още в 13-та минута Шмедин центрира от корнер и Адреас Васев с глава откри резултата - 1:0. В 30-та минута Даниел Шмедин с красив прехвърлящ удар от 25 метра направи 2:0, а три минути по-късно Майкъл Тевия отправи страховит удар, който бе спасен от вратаря, но Кръстовчев бе наблизо и прати топката в мрежата за 3:0. В 39-та минута халфът Васил Панайотов нахлу отдясно и технично прехвърли вратаря за 4:0, а минута по-късно Кръстовчев излезе сам срещу вратаря, излъга го и отбеляза втория си гол в мача - 5:0.

В 50-та минута Кръстовчев вкара третия си гол, след като засече подаване отляво на Васил Панайотов. В 60-та минута резултата стана 7:0, а автор на гола отново бе Кръстовчев, който се възползва от лошо изчистена топка и отблизо се разписа за четвърти път. Три минути по-късно дейния Шмедин нахлу отляво и с нисък удар вкара за 8:0. В 75-та минута Еньо Кръстовчев вкара петия си гол в мача след като излезе сам срещу вратаря и не сгреши - 9:0. Крайното 10:0 оформи Даниел Шмедин в 85-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кръстовчев.

Левски - Локо Сф 10:0

1:0 Васев 13, 2:0 Шмедин 30, 3:0 Кръстовчев 33, 4:0 Панайотов 39, 5:0 Кръстовчев 40, 6:0 Кръстовчев 50, 7:0 Кръстовчев 60, 8:0 Шмедин 63, 9:0 Кръстовчев 75, 10:0 Шмедин 85-дузпа

Левски: Ивайло Василев, Иван Стоянов, Живко Атанасов, Стилян Николов, Христо Стамболийски, Майкъл Тевия, Андреас Васев, Васил Панайотов, Еньо Кръстовчев, Георги Недялков, Даниел Шмедин. Резерви: Александър Димчев, Тони Асенов, Виктор Малковски, Павел Петков, Мишел Георгиев, Георги Веселинов, Роналд Донев. Треньор: Викторио Павлов.

Локомотив: Вато Милчев, Денислав Младенов, Радослав Спасов, Костадин Стоянов, Евгени Гроздин, Павел Влъчков, Николай Дичев, Николай Велков, Светослав Диков, Атанас Неделчев, Огнян Янков. Резерви: Марио Стоянов, Николай Велков, Денис Шивачев, Божидар Йорданов, Любомир Димитров, Николай Баев, Станислав Петровски. Треньор: Владимир Лалов.

В друг мач, Черноморец Бургас отстъпи с 2:3 при гостуването си на Локомотив Мездра. „Акулите” отново заложиха на състав от юноши, подсилени единствено с Николай Кръстев, докато домакините се представиха с футболисти от представителния мъжки тим. Гостите имаха шанса да открият още във 2-та минута чрез Пламен Димитров, но след почивката тимът от Мездра обърна резултата с три попадения. В последната минута Черноморец намали след корнер и точен удар с глава на Николай Кръстев.