ФК Верея постигна победа с 1:0 над Локомотив Мездра в среща от 12 кръг на Б група на "Трейс Арена".

Домакините реализираха победното попадение пет минути преди края на мача, а треньорът на гостите Предраг Пажин нахлу на терена да иска обяснение от главния съдия, но той бе озаптен от охраната и изгонен от резервната скамейка.

ФК Верея упражни домакински натиск срещу гостите от Локомотив (Мездра) през първото полувреме. Старозагорският тим създаде няколко положение. В 11-тата минута Венци Иванов центрира отляво в наказателното поле и там Дончо Атанасов засече топката, но уцели напречната греда на гостите.

В 18-тата минута ФК Верея пропусна още едно положение след като Живко Желев отправи опасен удар с глава от корнер, но топката профуча на сантиметри от дясната странична греда.

В 28-мата мин главният съдия отсъди дузпа в полза на домакините, заради нарушение срещу Митко Плахов в наказателното поле, но силният удар на Живко Желев от бялата точка бе спасен от вратаря Иванов.

След почивката ФК Верея продължи да натиска и направи няколко пропуска пред вратата на гостуващия тим. Натискът на старозагорци се увенча с успех в 85-тата минута когато Венци Иванов се възползва от центриране от дясно и с удар от 10 метра вкара победния гол.

ФК Верея - Локомотив (Мездра) - 1:0
Стадион "Трейс Арена", 100 зрители
ФК Верея: Данчев, Али, Желев, Ганев, Илиев (61 - Ботев), Винков, Митев, Плахов, Иванов (90+2 - Х. Митев), Яшар (90+3 - Радилов), Дончо Атанасов
Треньор Владислав Януш
Локомотив (Мездра): Иван Иванов, Скерлев, Христозов, Павлов, Стоичков, Ганчев, Мишев (30 - Д. Васев), Какалов, Селемински, Чаворски, (60 - Яначков), Георгиев