Отборът на ЦСКА регистрира нова загуба с 1:2 в контролна среща срещу третодивизионния Локомотив Мездра. В двубоя, който се състоя на стадиона в Мездра, „червените“ заложиха предимно на юноши, като головете за Локомотив бяха дело на Борис Петров, а точен за „армейците“ бе Пол Александров.

Същевременно срещата не бе ръководена от Стойчо Младенов, а от наставника на юношите Альоша Димитров.

Срещата започна с лек домакински натиск, като още в 8-ата минута Александър Миков опита изненадващ удар по посока врата на Стоян Колев от около 30 метра, но вратарят на столичани улови. В 12-ата минута удар на Борис Петков от границата на наказателното поле мина покрай десния стълб на вратата.

В 17-ата минута се наложи „армейците“ да правят принудителна смяна, след като младият Асен Бойчев се травмира. Неговото място бе заето от Емил Ботев, а в следващите минути домакините спретнаха няколко хубави атаки, в основата на които бе Цветомир Валериев. В 32-ата минута натискът, който упражни отборът от Мездра даде резултат, като Локо Мездра поведе с 1:0. Грешка в защитата на ЦСКА позволи на Борис Петков да се озове сам срещу Колев. Той стреля, но в тялото на стража, а при добавката Петков не сгреши.

В 42-ата минута „армейците“ изпълниха пряк свободен удар. Косоко застана зад топката, която бе позиционирана на около 30 метра. Последва меко центриране, а топката бе уловена от Христо Матев.

В началото на вторите 45 минути в тима на ЦСКА бяха извършени няколко смени, като в игра се появиха Павел Янев, Радой Божилов, Александър Аспарухов и Юлиян Илиянов, който замениха съответно Димитър Маймунков, Омар Косоко, Бруно Морейра и Христо Мартински. Въпреки рокадите обаче, Локо Мездра удвои преднината си. В 53-ата минута авторът на първото попадение Борис Петков отново бе изведен очи в очи с Колев и за втори път показа точен мерник – 2:0.

В 79-ата минута Пол Александров се възползва от грешка в защитата на Локомотив и намали на 1:2.

Състави:

Локо Мездра: 89 Христо Матев, 7 Александър Кирилов, 16 Стоян Димов, 15 Петър Василев, 9 Явор Янков, 22 Александър Миков, 19 Николай Ганчев, 18 Цветомир Валериев, 2 Борис Петков, 8 Иван Мишев, 14 Красимир Георгиев

Резерва: 12 Юлиан Левашки, 1 Ивайло Зайков, 77 Християн Кътов, 10 Борис Тончев, 23 Браян Стоянов, 11 Валдемар Стоянов, 20 Мартин Крумов, 24 Марио Христов, 33 Красимир Симеонов

Треньор: Николай Нинов

ЦСКА: 92 Стоян Колев (к), 31 Иво Райков, 42 Христо Мартински (26 Юлиян Илиянов 46'), 46 Тони Стоичков, 27 Асен Бойчев, 17 Калоян Янков, 28 Томас Прагер, 9 Пол Александров, 6 Димитър Маймунков ( 7 Павел Янев 46'), 20 Омар Косоко (10 Радой Божилов 46'), 22 Бруно Морейра (19 Александър Аспарухов 46')

Резерви: 1 Радослав Костадинов, 4 Денислав Грънчаров, 5 Емил Ботев, 7 Павел Янев, 10 Радой Божилов, 18 Анжело Йорданов, 19 Александър Аспарухов, 26 Юлиян Илиянов

Треньор: Альоша Димитров