Отборът на ЦСКА постигна изразителна победа в Мездра над местния Локомотив. "Червените" се наложиха с 5:0, а в състава на гостите личаха имената на изпадналите в немилост през пролетта Томас Черни и Марсиньо. Именно бразилецът оформи крайния резултат в срещата, а останалите голове бяха дело на Григор Долапчиев, Гуидо Ди Вани, Галчев и Карачанаков.

Футболистите на Стойчо Младенов нямаха почти никакви проблеми на терена и изцяло владееха инициативата през целия мач. Домакините пък трудно стигаха до интересни положения пред вратата на своя противник и логично допуснаха тежка загуба.

В първите 15 минути на мача двата тима показаха равностойна игра, като положенията пред двете врати почти липсваха. Все пак футболистите на ЦСКА успяха да отправят един слаб удар чрез Гудо Ди Вани, който обаче прати топката право в ръцете на вратаря на домакините.

ЦСКА вкара 5 на Локо Мездра в контрола

източник: Георги Димитров, Gong.bg

Постепенно футболистите на ЦСКА упражниха лек натиск, който доведе до две добри възможности пред противниковата врата. И двете бяха създадени от Антон Карачанаков, като при втората, нападателят не успя да преодолее вратаря на домакините, останал сам срещу него.

Териториалното предимство на "червените" даде резултат в 31-ата минута, когато Долапчиев се разписа. След пробив на Здравко Илиев по десния фланг, топката бе центрирана на главата на Долапчиев, който с хубав удар откри.

Само четири минути по-късно ЦСКА нанесе втори удар по своя съперник. Голмайсторът Долапчиев изведе отлично своя партньор в атаката Гуидо Ди Вани, който не срещна трудности да прати топката покрай вратаря. До края на първото полувреме "червените" продължиха да атакуват, а Антон Карачанаков стреля в гредата.

На почивката в игра за ЦСКА се появи изпадналия в немилост през пролетта Марсиньо. Той замени Наманя Милисавлевич.

Гостите от София продължиха да имат инициативата в мача и да владеят топката в по-големи периоди. В 55-ата минута „червените“ направиха преднината си класическа. Галчев покачи на 3:0, след като се разписа с глава.

Разгромът за домакините стана пълен в 63-ат минута, когато падна нов гол. Брайън Ереро проби отлично по левия фланг и подаде точно към Антон Карачанаков, който с гърди прати топката в опразнената врата.

Последваха два опасни удара към вратата на ЦСКА, но и в двата случая Стоян Колев успя да отрази. В 71-ата минута, бразилецът Марсиньо оформи крайния резултат. Плеймейкърът на „червените“ бе точен след отлично подаване от Карачанаков.

Локо Мездра – ЦСКА 0:5

0:1 Долапчиев 31'

0:2 Ди Вани 35'

0:3 Галчев 55'

0:4 Карачанаков 63'

0:5 Марсиньо 71'

Локомотив Мездра: 89. Христо Матев, 21. Александър кирилов, 3. Виктор Стоянов, 13. Кристиан Кътов, 18. Явор Янков, 19. Николай Ганчев, 22. Александър Миков, 20. Ивайло Цветанов, 9. Тодор Чаворски, 5. Николай Цветков, 7. Валдемар Стоянов

Резерви: 23. Ивайло Сайков, 10. Борис Тончев, 2. Стоян Митев, 4. Борис Петков, 8. Кирил Кръстев, 15. Ивайло Бояджиев, 16. Марио Иванов, 6. Пламен Бузов, 14. Владимир Найденов

Старши треньор: Иван Редовски

ЦСКА: 99. Стоян Колев, 2. Здравко Илиев, 4. Божидар Чорбаджийски, 21. Венцислав Василев, 27. Браян Eреро, 11. Неманя Милисавлевич, 5. Тодор Янчев-к, 8. Борис Галчев, 71. Антон Карачанаков, 26. Гуидо Ди Вани, 45. Григор Долапчиев

Резерви: 12. Томас Черни, 3. Емил Ботев, 9. Иван Ангушев, 10. Марсиньо, 24. Марин Петров, 46. Тони Стоичков